GrIFK SM-tilastot 1979-2001

  • GrIFK pelasi ensimmäisen kerran käsipallon SM-sarjasta kaudella 1979-80 ja ennen HC Westin perustamista 2003 viimeisen kerran kaudella 2000-2001 yhteensä 18 SM-sarjakautta. Otteluita kertyi 497, joista 261 voittoa ja 211 tappiota. Tasapelejä pelattiin 25. Maaliero 11871-11269 (+602).
  • Mitaleita GrIFK kahmi yhtäjaksoisesti kaudesta 1991-92 kauteen 1999-2000. SM-kultaa saavutettiin kauden 1998-99 päätteeksi, SM-hopeaa ja SM-pronssia saavutettiin molempia neljästi.
  • 1998-99 oli seuran historian kirkkaasti menestyksekkäin vuosi sillä Suomen mestaruuden lisäksi juhlittiin Suomen Cupin voittoa. Suomen cupin loppuotteluissa GrIFK nähtiin myös kahdella voittoa edeltävällä kaudella 1996-97 ja 1997-98.
  • SM-kultaa
    1999
  • Suomen cupin voitto
    1999
  • SM-hopeaa
    2000, 1998, 1996, 1992
  • SM-pronssia
    1997, 1995, 1994, 1993
EtunimiSukunimiKaudetOttelutMaalitJäähyminuutitMaalia/ottelu
MikaelForsblom823815161546,37
VjacheslavAndrianov (RUS)92647811582,96
PaulLönnfors102766622082,40
PeterBiström12261643502,46
SamiHämäläinen71966401283,27
PatrikPalmgren7146624624,27
StanislavKopyl (RUS)72085941842,86
RobertStubb71085851085,42
MarcusSjöstedt51455631083,88
FredrikUdd3894641245,21
KasperNyberg91753081161,76
PatrikRoos71453082482,12
TomLindfors81773022841,71
MatsMickos10175296721,69
AhmedPorkveli (EST)3902711263,01
TapioTierala599240902,42
NikolaiEnckell344211284,80
ToniKallio342196304,67
ChristerAhlberg139195525,00
RonnyRuohomaa8167191521,14
FredrikHeinonen6154190221,23
SamiGoman251181463,55
KlausSuhonen4111179681,61
OskarKöhler4113171201,51
JonathanRosengren591165281,81
TimoRima789108461,21
TimoTirkkonen259106461,80
Kari-PetriKallio262104241,68
MarcusVaenerberg2308082,67
KristerWollsten510175540,74
KristianKarlsson45971401,20
JohanKarlstedt34971581,45
JuhaniKantee13162262,00
MathiasRoos23158141,87
TimoPartanen34955301,12
FerencWieliczko22855121,96
MatsHelsingius66253300,85
UlfGrönholm11742102,47
JuhaRauhio227391,44
AllanHindren11737282,18
HaraldHolmström24336240,84
KajÅström1936104,00
PauliSarkola11435182,50
TimoEckstein11433102,36
NiklasTörnkvist329321,10
SamiSeppälä2203261,60
ChristianLindroos22032101,60
AndersStenbock47931200,39
PeterSundell2123062,50
JariHenttonen57229120,40
HarriEklund24329240,67
RaunoStedt111272,45
RasmusMichelsson3402440,60
RobertPortman23424180,71
RobertNyberg11423101,64
JuhaniKaivola1112242,00
TapaniMaarno129210,72
DickLönnberg22518140,72
ClaesÅström161322,17
RobertVaenerberg2211260,57
JuhaniSalmi1121241,00
CarloEräkallio37121,71
AlbertEhrnrooth3231160,48
ChristianSegersven (mv)1026110320,04
PärMickos115840,53
JohanÅkermarck332540,16
MichaelPanelius213520,38
OlliSkarp1540,80
AlexanderEhrnrooth3293120,10
BjörnWicklund112320,25
JohanPortin2630,50
MikaelMecklin1630,50
Stefanvon Knorring (mv)1122020,01
TomSällström (mv)81852360,01
TonyAndelin (mv)6163220,01
AntonEkström311220,18
ErikSöderholm1420,50
MichaelStenius (mv)446160,02
RasmusLunden (mv)328120,04
NikiVaenerberg22120,50
MikaHelaskoski1111,00
NilsBjörklund (mv)3380,00
KristianFriman (mv)1200,00
KennethSöderlund (mv)1180,00
KariKetonen (mv)1160,00
JanJonasson (mv)2100,00
ThomasHeinonen2920,00
NilsSkogberg (mv)170,00
Jacobaf Forselles140,00
PeterStadius1320,00
StefanSwanljung120,00
KurtHagman (mv)120,00
JanTierala110,00
AnttiLappalainen (mv)110,00
BjörnAndersson110,00
Tilastot koonnut Jari Henttonen.
Yhteensä 95 pelaajaa.